Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR

Jazyk / Language: CZ EN

   

POTVRZENÁ ÚČAST 2012                                     

Pro návštěvníky

Pro partnery

Zprávy

Na Mošnov se vrací Hawk Display Team

13.03.2012, 17:44

Účastníci letošních Dnů NATO v Ostravě se postupně hlásí a dalším zajímavým přírůstkem je britský Hawk Display Team, který se na Mošnov vrací po třech letech.

Letouny Hawk se na Dnech NATO pravidelně představují na statické ukázce, od roku 2008 nechyběly na žádném ročníku. K tomu se navíc před čtyřmi a třemi lety představil Hawk Display Team ze základny RAF Valley, jenž předvedl letové schopnosti tohoto stroje. „Zatímco v roce 2008 všechna vystoupení včetně Hawku limitovala nepřízeň počasí, o rok později již měli návštěvníci naší akce možnost vidět tento letoun v plné letové sestavě. A pevně doufáme, že tomu tak bude i letos,“ uvádí Zbyněk Pavlačík ze sdružení Jagello 2000.

TIP: Oficiální stránky Hawk Display Teamu  (raf.mod.uk)

Kromě toho na strojích Hawk létá i akrobatická skupina Red Arrows, která na Dnech NATO v Ostravě vystoupila v roce 2006 a které bohužel na poslední chvíli musela loni zrušit svou účast. Velitelství RAF tak operativně na mošnovské letiště vyslalo aspoň dva stroje Hawk ze základny ve Valley na statickou ukázku.

Stejně jako u ostatních předváděcích týmů, i u tohoto se střídají piloti a manažeři. V této sezoně, kdy je display pilotem Flight Lieutenant Philip Bird, bude letová sestava poskládána jinak než před třemi lety a nebude se tedy jednat o stejné představení jako minule.

Na viděnou na Dnech NATO v Ostravě,
Dnech Vzdušných sil Armády České republiky
a výstavě FLYIN 2012!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Czech s.r.o.