Dny NATO v Ostravě & Dny vzdušných sil AČR

Jazyk / Language: CZ EN

   

POTVRZENÁ ÚČAST 2012                                     

Pro návštěvníky

Pro partnery

Zprávy

Italské letectvo dvakrát ve vzduchu - Eurofighter + Spartan

25.05.2012, 12:29

Itálie se připojuje ke státům, které po několika statických ukázkách letadel letos předvedou svou techniku i ve vzduchu. Návštěvníci Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR se tak mohou těšit na letové ukázky Eurofighteru Typhoon a C-27J Spartan.

Právě italská verze Eurofighteru, nazývaná v italštině Tifone,  měla českou premiéru na Dnech NATO v Ostravě v roce 2009 a organizátoři jsou velmi rádi, že mají možnost hostit také českou premiéru italského display teamu.

Italský střední transportní letoun C-27J Spartan se na dynamické ukázce předvedl na mošnovském letišti v roce 2007, avšak tehdy šlo o tovární letoun, kdežto na letošním ročníku budou v kokpitu přítomni armádní piloti.

Jistě bude velmi zajímavé porovnat display ukázku Eurofighteru v italském provedení s britským pojetím, které RAF Typhoon Display Team v Ostravě ukázal v roce 2009.

Eurofighter Typhoon dále předvede na nadcházejícím ročníku Dnů NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR na statické ukázce německá Luftwaffe a rakouské letectvo formou "dynamického průletu", jehož finální podoba bude ještě upřesněna. Stejně tak se transportní C-27J Spartan rovněž představí na statické ukázce v barvách litevského a rumunského letectva.

Na viděnou na Dnech NATO v Ostravě,
Dnech Vzdušných sil Armády České republiky
a výstavě FLYIN 2012!

Generálním partnerem Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR je společnost
SAAB Czech s.r.o.